Kliendi ABC

Hinnapäring ja tellimine

 1. Küsi igale tööle hinda meie müügijuhilt.
 2. Tellimine toimub tellimiskirja ja hinnapakkumise alusel.
 3. Failid kujundusega saab tõsta ftp serverisse aadressil ftp.aktaprint.ee , saata e-maili teel aadressile jaanus@aktaprint.ee  või viia andmekandjal (CD, DVD) Aktareprosse.
 4. Ftp serveri kasutajanime ja passwordi saate Aktaprindist. Kui olete oma failid serverisse üles pannud, teavitage sellest ka Teid teenindavat Aktaprindi müügijuhti.
 5. Kindlasti oleks parem saata oma tööd pdf-ina või printfailina (töökindlam ja odavam).
 6. Samas võib esitada ka kujundusfaile (dokumentfaile). Sel juhul peab jälgima, et oleks lisatud kõik kasutatud fondid, pildid jms. Sobivad kõik enimkasutatavad küljendus- ja kujundusprogrammid nii PC kui MACi jaoks (PageMaker, Freehand, QuarkXPress, Corel Draw, Adobe Illustrator).

HOIATUS! Microsofti tarkvara (Word, Excel, Powerpoint, Publisher) ei ole mõeldud trükiettevalmistuseks ja nendes programmides tehtud algmaterjali me kasutada ei saa.

PDF ja komposiit-PostScript failid

Eelkõige eelistame saada oma kliendilt tööd failina, ja parimaks lahenduseks oleks komposiit-PDF või selle toorikuna käsitletav komposiit-PostScript- ehk printfail. Sobivad kõik üldtunnustatud printeridraiverid.

Soovime, et te jälgiksite oma tööd ette valmistades järgmisi punkte:

 • dokumendipõhi määrake oma töö nn “puhta” mõõdu järgi, lõikevaru (ületrükk) lisage 3-5 mm. Ärge unustage printfaili tegemisel lisamast lõikevaru ka printfaili mõõdule. Lõikevaru suurus ja töö puhas mõõt võiks olla märgitud failinimes. Lehekülgede järjekorda ei tohi segi ajada ja suvalisi lehekülgi ei tohi omavahel kokku panna.
 • Kõik lõike- ja kokkupaneku märgid lisame meie.
 • Palume nimetada oma faile lihtsalt ja arusaadavalt ning võimalusel ka kuidagi konkreetse tööga seonduvalt.

Proovitrükk ja digiproof (Sherpa 24M)

 1. Selleks et vältida võimalikke vigu trükisel (disain, küljendus, tekst jne.), soovitame kontrollida üle proovitrükk, mis prinditakse otse failist enne trükiplaadi valmistamist ja on kliendile tasuta. Proovitrükk on madala resolutsiooniga ja ei sobi värvitasakaalu kontrolliks.
 2. Värvitasakaalu kontrollimiseks on mõeldud digiproof (sublimatsioon), mille värvitoonid on lähedased klassikalisele kromaliinile ja ka trükitud poognale. Digiproof tuleb tellida töö tellimisprotsessis vastavalt hinnakirjale.

HOIATUS! Värvitasakaalu hindamiseks ära usalda arvutiekraani!

Makett

 1. Iga tellimusega palume saata reprosse ka makett. Maketi olemasolu on äärmiselt vajalik, kuna ainult makett võimaldab reaalselt kontrollida trükise vastavust soovituga. Makett peab olema kokku volditud nii nagu soovitav lõpptulemus.
 2. Juhul kui maketti ei ole tellimusega koos esitatud, ei vastuta Aktaprint maketi puudumisest põhjustatud võimalike vigade eest.

Digiproof (sublimatsioon): 20 €/A3

9 x MÕÕDA, 1 x LÕIKA!

KUI EI OSKA, KÜSI!